Trendy na wiosnę – sprawdź ten styl!

Czy masz tak, że patrzysz na zdjęcia z modowych kolorowych magazynów i myślisz, „Kto by to założył?” Cóż, odpowiedź brzmi: Tylko modelka na wybiegu. Tak ma być. Ubrania z pokazów mody mają być ponadprzeciętne i niepraktyczne. Projektanci dostają więcej uwagi, gdy wygląd ich ubrań jest przesadzony i prawie jak z innej rzeczywistości. Jako konsumenci jesteśmy wtedy zachęcani do przyjęcia takiego wyglądu i nadania mu własnego stylu. W większości przypadków oznacza to wyciszenie trendu, który projektanci prezentują, i włączenie go do naszych własnych szaf w mniejszym stopniu.

Fantazyjne dżinsy

Być może zadajesz sobie pytanie: „Czym są fantazyjne dżinsy?” Cóż, to tylko… dżinsy, ale trochę fajniejsze. Na wybiegu dżinsy są pomalowane abstrakcyjnie na całej długości i szczerze mówiąc, nikt by się w nie, nie ubrał wychodząc z domu. Włączyć parę podobnych dżinsów z kilkoma dodatkowymi ozdobami (pomyślcie o frędzlach na obszyciach lub perłach w pobliżu kieszeni).

Modne kolory

Nie każdy kolor musisz kochać – ale może znajdziesz taki, który chętnie włączysz w garderobę swoich ubrań? Projektanci mody często wykorzystują naprawdę odjechanie od rzeczywistości połączenia kolorów – nikt nie mówi, że masz użyć identycznych. Z pewnością są takie, które Ci podpasują.

Powrót retro

Kolejny trend, który warto polubić. Na wybiegach popularne są teraz kurtki do długości podłogi. Oczywiście, nie zdziwisz się jeśli powiem o bluzkach w grochy oraz butach na koturnach – jest to moda, która co rusz powraca do naszych szaf.

Wzory geometryczne i nie tylko!

Uwaga – ubrania w wzory to bardzo śliska sprawa. Jeśli zmieszasz wszystkie duże wzory razem, będziesz wyglądać prawie jak z działu komiksów w gazecie. Zamiast tego zmieszaj 1 duży wzór z mniejszym wzorem.

Tkaniny

Satyna to ponownie, kolejny trend, który może wszystko zepsuć naprawdę szybko. Satyna jest piękna, ale ubrana w złym miejscu, z pewnością będzie źle wyglądać. Zamiast wybierać sukienkę z satyny lub spodnie z satyny, wybierz mały dodatek z tego materiału.