Jak dopasować spodnie do męskiej sylwetki

Dobór odpowiedniego fasonu spodni może mieć kluczowe znaczenie dla naszego wyglądu. Źle dobrana garderoba może sprawić, że będziemy prezentować się niekorzystnie, eksponując mankamenty naszej sylwetki. Dziś podpowiemy, jak dobierać spodnie do męskiej sylwetki, aby zawsze wyglądać dobrze.

 Na początek: odpowiedni rozmiar

 Wielu panów ma problem z doborem odpowiedniej garderoby i kupuje zbyt ciasne lub za duże spodnie, gdyż zwyczajnie nie wie, jaki jest ich właściwy rozmiar. Kupowanie za szerokich w pasie spodni będzie skutkowało tym, że będziemy je ściskać paskiem przez co cały ich fason ulegnie zniekształceniu, a wraz z nim, nasz look. Szerokość spodni należy dobierać tak, aby móc je swobodnie zapiąć bez wciągania brzucha, natomiast po zapięciu za pasek będzie można włożyć co najwyżej kciuk. 

Kolejnym błędem w kwestii rozmiaru spodni jest nieodpowiedni dobór długości nogawki. Należy kierować się zasadą, iż im jest ona węższa, tym powinna być krótsza. Spodnie zawsze mierzymy wraz z butami gdyż tylko wtedy będziemy  stanie ocenić, jak będą na nas wyglądały na co dzień. Spodnie o luźniejszej nogawce powinny być na tyle długie, aby opierając się na bucie tworzyły jedno zagięcie. Jeśli natomiast kupujemy spodnie z wąską nogawką, powinna ona sięgać przed kostkę.

 Spodnie skinny

 Spodnie męskie o fasonie skinny to model o dość wąskiej, opinającej ciało nogawce na całej długości nogi. Ten rodzaj spodni będzie odpowiedni dla panów o szczupłej, lecz niezbyt chudej budowie ciała. Nie będą natomiast zalecane mężczyznom o umięśnionych udach, gdyż  nogi będą wyglądać wówczas dość komicznie, niczym wciśnięte w getry.

 Spodnie slim

 Ten rodzaj spodni charakteryzuje się dopasowaną nogawką w części udowej i nieco luźniejszym kroju w okolicy łydek. Ten fason będzie idealny dla każdego typu szczupłej sylwetki, zarówno tej smukłej, bez zarysowanych mięśni, jak i tej o budowie lekkoatletycznej.

 Spodnie tapperded

Kolejny fason spodni męskich cechuje się luźniejsza góra w części udowej i zwężającym się dole w kierunku kostki. Model spodni tappered doskonale wysmukla sylwetkę i dedykowany jest zarówno szczupłym mężczyznom, jak i tym o bardziej wydatnych udach. 

 Spodnie joggery

 Tego rodzaju spodnie posiadają dość nisko krok, nogawki są natomiast dopasowane i najczęściej zakończone ściągaczem. Będą dobrze prezentowały się niemal na każdym typie sylwetki. Warto pamiętać, ze spodnie joggery to propozycja dla panów, którzy stawiają na miejski, luźny styl. Nie nadają się one bowiem do biura, gdzie wymagany jest półoficjalny dress code.

 Spodnie regular

 Kolejnym typem spodni są te o kroju regular, czyli klasyczne spodnie o prostej nogawce. Jest to fason uniwersalny, w którym niemal każdy mężczyzna będzie wyglądał dobrze, a szczególnie ten o większych gabarytach. 

 Spodnie bootcut

 Ostatni model spodni, który chcemy zaprezentować, cechuje się dość luźną nogawką, która dodatkowo rozszerza się ku dołowi. Są to zatem klasyczne dzwony, które obecnie nie cieszą się dużą popularnością. Najczęściej wybierają je wysocy i szczupli mężczyźni. Zdecydowanie nie są polecane niskim panom, gdyż rozszerzająca się nogawka optycznie skróci sylwetkę.

 Wiedząc już, czym charakteryzują się poszczególne fasony spodni oraz jak dopasować je do konkretnego typu sylwetki można ruszyć na zakupy i wybrać spodnie, które będą idealnie leżały na naszym ciele, eksponując wyłącznie jego dobre strony.