Jaki pierścionek zaręczynowy obrączkowy wybrać?

Pierścionek zaręczynowy obrączkowy to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu. To symbol miłości i przysięgi małżeńskiej, który będzie noszony przez całe życie. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni pierścionek, który będzie pasował do stylu i gustu przyszłej małżonki.

Określ swój budżet

Przede wszystkim ważne jest, aby określić swój budżet. Ceny pierścionków obrączkowych mogą się znacznie różnić w zależności od rodzaju kamienia, jakości metalu i wzoru. Dlatego ważne, aby już na wstępnym etapie selekcji wybrać odpowiedni przedział cenowy. Ceny zaczynają się od 500 złotych i mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. 

Pamiętaj, że fajną opcją jest stworzenie własnego pierścionka. Kreatory w naprawdę fajnych cenach pozwalają wybrać wymarzony pierścionek o indywidualnej charakterystyce. 

 

Zdecyduj o rodzaju kamienia

Następnie ważne jest, aby zdecydować o rodzaju kamienia, który będzie znajdował się na pierścionku. Najpopularniejszymi kamieniami szlachetnymi są diamenty, szafiry i rubiny. 

  • Diamenty – są najszlachetniejszymi i najdroższymi kamieniami szlachetnymi na świecie. Są one niezwykle twarde (na skali Mohsa mają wartość 10) i odporne na zarysowania. Ich kolor zwykle jest przezroczysty, ale mogą też być różnych odcieni białego, żółtego, różowego i niebieskiego.
  • Szafir – jest kamieniem szlachetnym z rodzaju korundów. Jego odcień może być niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy, różowy, czerwony, a nawet czarny. Niebieski szafir jest najbardziej popularny i ceniony. Jest twardy i trwały, co czyni go idealnym do biżuterii.
  • Rubin – jest kamieniem szlachetnym, który jest czerwony z powodu obecności chromu w jego chemicznej strukturze. Jest twardy i trwały, oceniany w skali Mohsa na 9.0. Jego czerwony kolor może być różny – od ciemnej do jasnej czerwieni. Rubiny są rzadkie i cenione za swoją piękność i trwałość,

 

Pamiętaj, że wybrany rodzaj kamienia bardzo mocna wpływa na cenę pierścionka. 

 

Wybierz metal

Duże znaczenie ma również metal, z jakiego przygotowany jest pierścionek zaręczynowy obrączkowy. Popularne metale to złoto, platyna i pallad. 

  • Złoto jest najtańsze, ale może ulegać przebarwieniom. 
  • Platyna jest droższa, ale jest bardziej trwała i odporna na przebarwienia. 
  • Pallad jest jeszcze droższy, ale jest bardziej trwały i odporny na zarysowania niż platyna.

Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Najbardziej popularnym wyborem jest jednak klasyczne złoto. 

 

Dostosuj do gustu i stylu

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przyjrzeć się różnym modelom pierścionków. Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy obrączkowy to symbol miłości i przysięgi małżeńskiej, który będzie noszony przez całe życie, dlatego ważne jest, aby był odpowiedni dla przyszłej małżonki. Chodzi tu nie tylko o trafienie w gust ukochanej, ale także warto zadbać o komfort jego noszenia. 

 

Podsumowując, wybór pierścionka obrączkowego to ważna decyzja, która powinna być dokładnie przemyślana. Na cenę pierścionka wpływa wiele czynników takich jak kamień czy metal, z jakiego jest wykonany.