Co sprawiło, że ludzie pokochali księżną Dianę?

Od tragicznej śmierci księżnej Diany minęły już 24 lata, ale wciąż jest uważana za wzór do naśladowania w wielu dziedzinach życia, ceniona za niepowtarzalny styl i naturalną elegancję. Została postawiona na piedestale za swoją odwagę, co sprawiło, że zerwała z konwencjami rodziny królewskiej. Kochano ją za dobre serce i pomaganie innym. Czy o tym jest niezwykła historia księżnej Diany? Czy to odwaga, którą lekceważyła dworska etykieta, czy poczucie normalności, które okazywała, zabierając dzieci na burgery?

Diana, księżna Walii na zawsze

Po rozwodzie z księciem Karolem straciła tytuł Jej Królewskiej Wysokości i prawo do brytyjskiego tronu, ale na zawsze pozostanie księżną Walii. Wywarła głęboki wpływ na wizerunek rodu Windsorów, którego historię ukazuje film dokumentalny o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Księżna Diana była pierwszą osobą z tytułem, która odważyła się złamać królewskie konwencje. Żyła kierowana emocjami, pozostawiając za sobą wszelkie reguły i zasady obowiązujące na dworze królewskim. Ludzie na całym świecie ją za to kochali. Swoimi przedsięwzięciami, które wymykały się sztywnym ramom i wykraczały daleko poza królewski protokół, tylko wzmacniała miłość i podziw ludzi do niej.

Przecieranie drogi i docieranie do ludzi

Wbrew dworskiej etykiecie księżna Diana nie nosiła rękawiczek ani kapelusza. Nie lubiła nosić rękawiczek, ponieważ odgradzały ją od ludzi, a czapka nie pozwalała jej przytulać płaczących dzieci. Nie bała się obcych i jako pierwsza dotarła do pacjentów z AIDS. Diana chętnie angażowała się w różne akcje charytatywne, jednocześnie udowadniając, że można to robić z rozmachem. Publicznie wyrażała swoje prawdziwe uczucia i zamiast spędzać czas w pałacu, zabierała synów na wycieczki do McDonalda. Podrzuciła je i odebrała ze szkoły, a po zajęciach pojechała z nimi do Disneylandu. W tym czasie, nieco niechcący, stała się ikoną feminizmu. Diana nie poddała się monarchii i udowodniła, że ​​mimo zamknięcia w złotej klatce można pozostać niezależnym i wiernym swoim przekonaniom. Podążając własną drogą, uczyniła bardziej otwartymi na świat i ludzi tych, których życie portretowane jest w filmie dokumentalnym o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Polecamy także: Princess Diana documentary

Królowa ludzkich serc

Feministyczny element księżnej Diany stał się szczególnie aktywny w 1998 roku, po jej rozwodzie z księciem Karolem. Chociaż podobno kochała go do końca swoich dni, zawsze była dla niego trzecią. Najwyraźniej zasada poślubienia kogoś z miłości nie dotyczy bohaterów brytyjskiego filmu dokumentalnego o rodzinie królewskiej. Nie inaczej było w przypadku księcia Karola. Kochał kogoś innego, ale naciski Pałacu Buckingham zmusiły go do małżeństwa z rozsądku. Chociaż Diana od samego początku wiedziała o kochanki męża, z dumą została u jego boku. Po rozwodzie udowodniła, że ​​każda kobieta może się podnieść po kryzysie i iść naprzód z podniesioną głową. W wywiadzie po latach otwarcie mówiła o życiu w pałacu, swoim związku z księciem Karolem, depresji poporodowej i próbach samobójczych. To tylko wzmocniło powszechne przekonanie, że księżna Diana jest Królową ludzkich serc.