Wszystko, co powinnaś wiedzieć o torebkach

Czy wiesz, że dni dopasowania torebki i butów się skończyły? Tak, to prawda – i bardzo dobrze! Kto może sobie pozwolić na torebki, by pasowały do tych wszystkich butów! Mimo to, są one kluczem do dobrego wyglądu. Poniższe wskazówki pomogą Ci wybrać odpowiednią torebkę do Twojego stroju i rodzaju ciała.

Funkcja torebki

Wybierając torebkę, należy najpierw upewnić się, że zapewnia ona wymaganą funkcjonalność. Na przykład, czy jest wystarczająco duża, aby nosić to, czego potrzebujesz? Czy jest wystarczająco mocna, aby pomieścić to, czego potrzebujesz? Jeśli jest noszona na ramieniu, to czy paski są wytrzymałe? Czy posiadają zamek, aby chronić zawartość?

Dobierz torebkę do okazji

Portmonetka idealnie wpasuje się z neutralnym kolorowym ubraniem. Z reguły małe torebki są bardziej wyszukane (i mniej funkcjonalne), podczas gdy większe są bardziej odpowiednie na imprezy okolicznościowe.

Torby na zakupy

Na zakupy, codzienna torebka jest w porządku. Duże torby świetnie pasują do luźnych sportowych butów, szortów i t-shirtów, a torby typu crossbody są kompaktowe i lekkie. Torby typu duffel, oversize lub typu boho czynią z nich wspaniałe torebki na wycieczki do centrum handlowego.

Portmonetki do pracy

Torebki do pracy wymagają zazwyczaj większej funkcjonalności przy zachowaniu profesjonalnego wyglądu. Torebki lub torby z przegródkami dobrze wyglądają w stroju biurowym, takim jak spodnie i kardigany, a jednocześnie zapewniają doskonałą funkcjonalność. Torebki typu teczka jest idealną opcją jeśli chcesz nadać swojemu looku wyrafinowanego wyglądu. W pracy należy unikać błyszczących torebek. Kolorowe torby są akceptowalne, ale unikaj nieprofesjonalnego brokatu i glamour.

Worki i torby na plażę

Noszenie tych wszystkich akcesoriów plażowych, może być uciążliwe. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzą się torby materiałowe. Mocne ramiona w tym typie torebek jest absolutnie wymagane, w końcu będziesz nosiła ciężkie rzeczy.

Portmonetki podróżne

W podróżach niezbędne są małe torebki. Dzięki nim zabierzesz niezbędne kosmetyki i potrzebne rzeczy do podróży. Postaraj się dobrać torebkę do stylizacji – przykładowo dobierz czerwoną torebkę do białych spodni lub lekkiej marynarki.

Jak dobrać torebkę do sylwetki?

Jeśli masz szerokie biodra, to z pewnością chcesz uniknąć torebek do wysokości bioder, które dodają więcej obwodu w tym newralgicznym miejscu. Zamiast tego wybierz torby, które sięgają maksymalnie talii, odwróci to uwagę od bioder. Dla kobiet, które mają duży biust, proponujemy unikać dużych torebek, które zwracają uwagę na okolice klatki piersiowej. Dziewczyny o drobnej budowie ciała powinny unikać długich, wiszących torebek, które podkreślają małą posturę. Wysokie i szczupłe kobiety powinny unikać krótkich torebek, które mogą wyglądać śmiesznie na wysokich osobach. Zamiast tego należy wybierać torebki do pasa.